Sortowanie i belowanie odpadów na wodzie

Sortowanie i belowanie odpadów na wodzie

Optymalne wykorzystanie miejsca to priorytet na pokładach statków oraz platformach morskich. Gospodarka odpadami w takim otoczeniu jest szczególnym wyzwaniem właśnie z uwagi na wyjątkowo ograniczone miejsce. Warto zamienić ją w rentowny proces oszczędzający przestrzeń, czas i koszty armatora, a dodatkowo zwiększyć przychód ze sprzedaży surowców wtórnych i zadbać o wysoką higienę oraz schludny wygląd na statku.

Za pomocą urządzeń do odpadów Orwak można przejąć i znacznie usprawnić kontrolę nad odpadami i zaoszczędzić przestrzeń, czas oraz znacząco zmniejszyć koszty obsługi odpadów.

Bele o wysokiej gęstości wymagają znacznie mniej miejsca niż stosy odpadów sypkich, a małe gabaryty pras Orwak zajmują mało miejsca. Można prasować różne rodzaje odpadów – karton, tekturę, puszki, butelki PET, odpady mieszane i inne.

Specjalistyczne maszyny do zagęszczania odpadów firmy Orwak dla żeglugi morskiej i śródlądowej  zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i trwałości w miejscu przeznaczenia.