Mała belownica może wiele zmienić

Mała belownica może wiele zmienić

Mała belownica może wiele zmienić. Co może dla ciebie zrobić?

Prowadzisz sklep spożywczy, restaurację typu fast food lub stację benzynową ze sklepem? Czy materiały opakowaniowe są spiętrzone i przydałoby się więcej powierzchni sklepowej i magazynowej? Dla wielu jest to znana sytuacja, ale istnieje prosty i skuteczny sposób na efektywne zarządzanie odpadami i obniżenie kosztów działalności.

Puste opakowanie zajmuje miejsce…

Świeże produkty w sklepie to niemal codzienne dostawy. Większość z nich prawdopodobnie jest zapakowana w kartony z tektury falistej lub folię termokurczliwą. Puste opakowania są często nieporęczne i zajmują sporo miejsca. Jest to bezproduktywny i tym samym zbędny koszt - zwłaszcza w centrach miast, gdzie cena za metr kwadratowy powierzchni firmowej jest wysoka.

… ale belownica może o to skutecznie zadbać

Materiały opakowaniowe zwykle są składowane do pojemników ustawionych w wewnętrznym magazynie firmy lub na zewnątrz. To tradycyjne rozwiązanie można łatwo zastąpić belownicą do odpadów. Nawet małe prasy do papieru, kartonu i tworzyw sztucznych umożliwiają znaczne zmniejszenie objętości i zagęszczęnie odpadów opakowaniowych w zwarte bele. Istnieją belownice, które zajmują mniej niż 1 m2 podłogi. Wytwarzane w nich lekkie i małe bele są poręczne w obsłudze i można je w razie potrzeby łatwo ułożyć jedna na drugiej, co pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca.

Dzięki malej belownicy można wydajne wykorzystać cenną przestrzeń wewnętrzną do przechowywania większej ilości towarów. Z kolei zewnętrzna przestrzeń z kontenerami może zostać wykorzystana do utworzenia miejsc parkingowych dla klientów.

Mniejsza ilość odpadów do transportowania i mniejsze wydatki na utrzymanie kontenerów skutkują niższymi kosztami gospodarowania odpadami. Posortowane jednorodnie i zagęszczone w belach odpady mogą stać się dodatkowym źródłem dochodu.

Uniwersalne belownice zajmują się kilkoma różnymi rodzajami odpadów

Małe belownice są zazwyczaj elastyczne i mogą, oprócz najpopularniejszych rodzajów tektury falistej i miękkiego plastiku, z powodzeniem prasować również inne rodzaje odpadów, takie jak paski plastikowe, torby papierowe, kubki papierowe i plastikowe, a w wielu przypadkach mniejsze ilości butelek PET, puszki aluminiowe i odpady palne - wszystko po to, aby poradzić sobie z całym strumieniem odpadów w Twojej firmie.  

Płać za użytkowanie – alternatywa dla zakupu sprzętu

Jeśli zakup belownicy wydaje się dużą inwestycją, istnieje możliwość jej wynajmu lub leasingu. Warto sortować i poddawać recyklingowi odpady opakowaniowe, zanim zanieczyszczą nasze środowisko.