Fotel biurowy HÅG Capisco – produkt z recyklingu

Fotel biurowy HÅG Capisco – produkt z recyklingu

Produkt z recyklingu - fotel biurowy HÅG Capisco

Innowacyjny i ergonomiczny fotel biurowy norweskiej firmy HÅG, należącej do Scandinavian Business Seating z Oslo ma tytuł najlepszego produktu z recyklingu,  w konkursie EPRO Awards (Europejskie Stowarzyszenie Organizacji Recyklingu i Odzysku Tworzyw Sztucznych).

Fotel wykonany jest w 50% z materiałów pochodzących z recyklingu. Jest uznawany za przykład najbardziej innowacyjnego i pomysłowego zastosowania materiału z recyklingu tworzyw sztucznych w Europie. Materiał z odzysku do produkcji fotela dostarcza szwedzka firma Rondo Plast, zajmująca się skupem i przetwórstwem odpadów produkcyjnych.

Fotel został zaprojektowany przez Petera Opsvika, który współpracuje z HÅG od 1974 roku. Jego HÅG Capisco to już ikona wzornictwa, bowiem z powodzeniem przetrwała próbę czasu i występuje w kilku wersjach od 1984 roku. Oryginalny projekt fotela został zainspirowany postawą jeźdźca na koniu. Dzięki pionierskiej formie siedziska w kształcie siodła i unikalnemu kształtowi, na tym ergonomicznym fotelu można siedzieć na wiele sposobów lub pracować w pozycji półstojącej. Stanowi to zachętę do zmian pozycji. Przodem, tyłem, bokiem – można wybrać najwygodniejszą opcję. Co więcej, fotel można szybko złożyć i zdemontować bez użycia specjalnych narzędzi. Dotychczas na całym świecie sprzedano ponad 50 000 tych krzeseł biurowych.